Історія НВК №10
1927 рік – засновано Російську середню трудову школу №10
1954 рік – об’єднано жіночу та чоловічу школи, почала існувати Хмельницька середня школа №10
1991 рік – збудовано нове приміщення (вул. Водопровідна), де зараз і розміщується школа
1994 рік – започатковано діяльність органів учнівського самоврядування: Мерія, “Альянс”, Країна Барвінкова
1999 рік – створено групу “ЕКОвісник”, до школи прибули представники Інституту Сталих Громад (США)
2000 рік – школі надано статус закладу нового типу – навчально– виховний комплекс №10 у складі : загальноосвітня школа І–ІІІ ст. та ліцей.
Керівники НВК №10
Після встановлення радянської влади у системі народної освіти міста відбулися докорінні перетворення. Були ліквідовані початкові училища та гімназії, а основними загальноосвітніми закладами стали школи. Поділялись вони на початкові, семирічні та середні (тобто десятирічні). Дівчата та хлопці навчались окремо (таке положення було ліквідовано лише у 1954 році).
До того ж, до кінця 1930-х років школи відрізнялись за мовою викладання, тобто у Проскурові, наприклад, існували українські, єврейські, польські, російські школи. Така структура освітніх закладів відповідала тодішньому національному складу нашого міста, і надавала можливість представники чотирьох основних національних груп навчатись на рідній мові. У перший рік радянської влади (1921 р.) розгорнули роботу 4 школи, у 1924-25 навчальному році їх було вже 8 (4 українські, 3 єврейські та 1 польська школи).
У 1927 році було відкрито ще одну українську та російську школи. Російська середня трудова школа отримала № 10 і прийняла переважно дітей військових і держслужбовців. Розташувалась вона у новозбудованому приміщенні по вулиці 25-го Жовтня, 61 (нині — Проскурівська, 61). Ще до початку війни багатонаціональний поділ навчальних закладів був ліквідований (залишилися лише українські та російські школи), і школа № 10 стала просто середньою. У 1970-х роках у приміщенні школи після незначної перебудови розташувався міжшкільний навчально-виробничий комбінат. Нині він має назву навчально-курсовий комбінат. Перед його фасадом встановлена Дошка Пошани працівників освіти.
Приміщення НВК №10
Засновано Російську середню трудову школу №10
Об’єднано жіночу та чоловічу школи, почала існувати Хмельницька середня школа №10
Школа отримала нове приміщення по вул.Подільскій. (Тепер це приміщення Гімназії №2)
Збудовано нове приміщення (вул. Водопровідна), де зараз і розміщується школа
Символіка
Герб

Прапор
