xeol microsofr office word excel access powerpoint paint графика обучение офис майкрософт ворд эксель аксес повер поинт паинт программы калькулятор компьютер информатика xeol.com.ua
Переглядів: 418
 Головна  Новини  Фотогалерея  Контакти  Карта сайту  
Пошук по сайту
  
 
  Про НВК   
  Навчання   
  Обдарована дитина   
  Початкова школа   
  ЗНО   
  ДПА   
  Методична робота   
  Проекти   
  Виховання   
  Репозитарій   
  Відеотека   
  Учням   
  Батькам   
  Безпека життєдіяльності   
  Сторінка психолога   
  Самоврядування   
  Музей В.З.Вайсера   
   Родове дерево  
   Актив музею  
   Історія дослідження  
   Біографічна довідка  
  Спогади ветеранів  
   Увічнення пам`яті  
   Корисні посилання  
  Шкільна газета   
  Спорт   
  Дозвілля   
  Гостьова книга   
  Доступ до
публічної інформації
 
 

Останні новини:

2018-10-13

Вітаємо Юхимович Оксану Антонівну за успішну підготовку учнів до олімпіади "Осінь-2018" проекту "Всеосвіта"!

Докладніше...
2018-10-13

Вітаємо учителя музичного мистецтва Мельника І.О. за ІІ місце у номінації "Авторська поезія"та творчий колектив учнів НВК№10, які відзначені ГРАН-ПРІ за участь в культурно-просвітницькому проекті "Фестиваль патріотичного Українського Слова"

Докладніше...
2018-10-04
У НВК№10 стартує сезон учнівських олімпіад. Запрошуємо усіх охочих взяти участь у І (шкільному) етапі!
Докладніше...
2018-10-04
Електронні версії матеріалів посібника для вчителя "Громадянська освіта. 10 клас. 3D Демократії: Думаємо, дбаємо, діємо" розміщені на сайті www.citizen.in.ua.
Ця платформа містить також чимало цікавих можливостей для учителів та учнів. Просимо педагогів реєструватися на ній уже зараз. Після того, як адміністратори проекту відкриють кабінет класу/школи, зможуть реєструватися всі учні класу. Адміністратори проекту організовуватимуть для учнів різні ігри, симуляції, опитування, перегляди, у ході яких діти отримуватимуть певні бали. Вчитель матиме можливість ознайомлюватися зі списком учнів свого класу та набраними ними балами.
Докладніше...
2018-10-04

Шановні батьки! 

Якщо Вашим дітям подобається вивчати математику, фізику чи інформатику - пропонуємо заняття у міській фізико-математичній школі, де викладають кращі вчителі міста Хмельницького! Школа працює в приміщенні Хмельницької гімназії № 1 ім. В.Красицького. Заняття розпочинаються з 8 жовтня 2018 року.  

Докладніше...
2018-10-01
27-29 вересня у Дніпрі відбувся Фінал ювілейного ХV Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів "Уроки війни та Голокосту - уроки толерантності", організований Міністерством освіти і науки України і Українським інститутом вивчення Голокосту "Ткума". До участі у фіналі були запрошені учениця 11-В класу Олена Савкова та учитель історії Аліна Дяченко. Олена Савкова посіла І місце в номінації "Науково-дослідницька робота". Аліна Михайлівна Дяченко виборола І місце в номінації "Мультимедійні технології навчання". Вітаємо переможців!
 
Докладніше...
2018-10-01
І місце в міському та І місце в обласному етапах Всеукраїнського турніру юних біологів посіла команда нашої школи "Десятка"!
Найкращі вітання Міроновій Софії, Щербанюку Івану, Гнесь Вікторії, Червоній Олександрі та керівнику команди Бітюк Марині Юріївні!
 
Докладніше...
2018-10-01

27 вересня 2018 р. на базі Хмельницького інституту МАУП відбувся круглий стіл «Учнівсько-студентський туризм: від проблем до перспектив», у якому взяли участь учні 10-Б класу НВК №10 Аліна Рудик,Влада Гаврилюк, Анна Бардецька, вихованці гуртка "Економічне краєзнавство" ХОЦТКУМ  (керівник Юхимович О.А.) 

 
 
Докладніше...

Спогади ветеранів

Спогади Семена Рувімовича Цванга

Семен Рувімович Цванг - комсорг 2 танкового батальону 111 танкової бригади 25 танкового корпусу, фронтовий товариш В.З.Вайсера.

ТАКИМ ТЕБЕ ПАМ'ЯТАЮ

   Поблизу залізничної станції Чоповичі під Києвом в оточенні вічнозелених сосен на постаменті височіє танк Т-34. На табличці напис: «На цьому танку героїчно бився і загинув гвардії молодший лейтенант Герой Радянського Союзу Володимир Зельманович Вайсер. 26 грудня 1943 ».
    Чи мені забути морозний зимовий ранок, коли по рації був отриманий наказ: негайно всім «коробочкам» висунутися в район майбутнього бою. «Коробочками» умовно називали танки.
    Прибувши в район станції, бойові машини швидко розосередилися. Біля цегляної водонапірної башти зайняла позицію «тридцятьчетвірка» Володимира Вайсера.
    Командир танка вискочив з розкритого люка. У досвітніх сутінках він уважно придивився до навколишньої місцевості і за допомогою екіпажу відразу ж зайнявся маскуванням.

Читати даліСпогади ветерана Великої Вітчизняної війни полковника Нечаєва Івана Федоровича

   У 25-му танковому корпусі проходив службу почесний громадянин міста Новограда-Волинський полковник Нечаєв Іван Федорович.
   Нечаєв Іван Федорович народився 16 листопада 1922 року в Тверській області Торопецкого району в сім'ї селян. У липні 1941 року був призваний до лав Червоної Армії. Пройшов усю війну, брав участь у визволенні України, Білорусії, Польщі, Чехословаччини, у штурмі Берліна. За мужність і відвагу в боях з німецько-фашистськими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни нагороджений двома орденами Вітчизняної війни І ступеня, орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, двома орденами Червоної Зірки, медалями «За відвагу та бойові заслуги», медалями «За взяття Берліна» , «За визволення Праги», німецькою медаллю «За хоробрість і відвагу», багатьма іншими медалями та 11 подяками Верховного Головнокомандувача І. В. Сталіна.
   Зараз Іван Федорович проживає у м.Київ. Ми спілкувалися з 90-літнім ветераном по телефону. І ось що він нам розповів.
   Служив Іван Федорович у зенітно-артилерійському полку 25 танкового корпусу у військовому званні лейтетант. Війну закінчив у м.Прага. Володимира Вайсера знав особисто, спілкувався з ним, оскільки шляхи цих підрозділів часто перетиналися. Особисто участі в бою за ст.Чоповичі не брав, його підрозділ знаходився в 3 км від ст.Чоповичі, однак про визволення станції знає з розповідей очевидців та учасників подій. Однак, під час своєї громадської діяльності йому доводилося спілкуватися з багатьма ветеранами, істориками-дослідниками та очевидцями бою на ст.Чоповичі. Тому у нього зібрані усі матеріали, присвячені бойовому шляху 25 танкового корпусу і, зокрема, подвигу В.З.Вайсера, які Іван Федорович люб’язно погодився передати нам.


Спогади Михайла Семеновича Шистера

Михайло Семенович Шистер народився 31 травня 1925 в місті Прилуки Чернігівської області. Зараз мешкає у м.Арад в Ізраїлі. Служив у 1 танковому взводі 111 танкової бригади 25 танкового корпусу у військовому званні сержант на посаді башнера. Участі в бою за ст.Чоповичі не брав, оскільки його направили поповненням на зміну солдатам, загиблим у цьому бою. Однак ім’я В.Вайсера йому дуже знайоме і близьке. Кожного ранку на шикуванні підрозділу першим називали ім’я молодшого лейтенанта В.Вайсера. І тоді сержант доповідав: «Молодший лейтенант Вайсер загинув смертю хоробрих 20 грудня 1943 року». І так продовжувалося до самої перемоги, яку ветеран зустрів у Празі. Знає Михайло Семенович також історію танка В.Вайсера. він дійсно після бою був відправлений на відновлення і потім дійшов до м.Прага. Командиром танка був призначений лейтенант Олександр Воловик.Спогади Івана Івановича Бабака

20 грудня 1943 важкі танкові бої розгорілися в районі ст.Чоповічі Житомирської області. В нерівний бій з 30 танками дивізії СС «Лейбштандарт« Адольф Гітлер » вступив екіпаж танка Т-34 молодшого лейтенанта Володимира Вайсера з 111 танкової бригади 25 танкового корпусу.
До цього дня на рахунку екіпажу було 2 знищених танка, 2 САУ і 2 БТР. Молодший лейтенант Вайсер влучним пострілом підпалив 2 танки, підбив «Пантеру» і припинив атаку німецької піхоти. Але і його танк був підпалений. Вайсеру разом з механіком-водієм вдалося загасити пожежу, після чого тридцятьчетвірка знову вступила в бій. В ході подальшого бою ще одна «Пантера» була спалена, а одна підбита. В цей час ворожа болванка потрапила в люк механіка-водія. Механік-водій і радист були поранені. Екіпажу вдалося на час вивезти машину з бою. Вайсер разом з заряджаючим переніс поранених в укриття і, виправивши ушкодження, знову повів танк в бій. До вечора танк Вайсера знову був підбитий, а сам молодший лейтенант загинув, проте позиції вдалося утримати.
25 серпня 1944 молодшому лейтенанту В.З.Вайсеру було присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно).
Один з нових танків Т-34, які прибули в корпус, був названий ім'ям Володимира Вайсера. Цей танк з боями дійшов до Праги. Довгий час ним командував Лейтенант І.С.Боровін.
Після війни тридцятьчетвірку «Володимир Вайсер» встановили на могилі танкіста. 

Авторизація:
Логін:
Пароль:
Запам`ятати

Випадкове фото


Опитування:
 
   Який напрям навчання тобі до вподоби?
  природничо-математичний
  спортивний
  філологічний
  технологічний
  суспільно-гуманітарний
  художньо-естетичнийДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
(вчителі)
переглянути всіх
Сьогодні:
Іменинників немає

В цьому місяці будуть:
Кінашевська Н.П. (20.10)
Мігунова І.А. (24.10)


ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
(учні)
переглянути всіх
Сьогодні:
Іменинників немає

В цьому місяці будуть:
Іменинників немає


Код кнопки сайту НВК №10

Співпрацюємо з:

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Кам`янець-Подільський національний університет ім. І.Огієнка

Хмельницький університет управління та права

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія

Хмельницький міжшкільний навчально-виробничий комбінат

Обласний факультатив з програмування

Пещера Атлантида


 
© XEOL 2017