xeol microsofr office word excel access powerpoint paint графика обучение офис майкрософт ворд эксель аксес повер поинт паинт программы калькулятор компьютер информатика xeol.com.ua
Переглядів: 222
 Головна  Новини  Фотогалерея  Контакти  Карта сайту  
Пошук по сайту
  
 
  Про НВК   
  Навчання   
  Обдарована дитина   
  Початкова школа   
  ЗНО   
  ДПА   
  Методична робота   
  Проекти   
  Виховання   
  Репозитарій   
  Відеотека   
  Учням   
  Батькам   
  Сторінка психолога   
  Самоврядування   
  Музей В.З.Вайсера   
   Родове дерево  
   Актив музею  
   Історія дослідження  
   Біографічна довідка  
  Спогади ветеранів  
   Увічнення пам`яті  
   Корисні посилання  
  Шкільна газета   
  Спорт   
  Дозвілля   
  Гостьова книга   
  Доступ до
публічної інформації
 
 

Останні новини:

2018-06-16

Списки учнів станом на 31.05.2018

Завантажити

Докладніше...
2018-05-23
На базі НВК №10 в рамках шкільного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри 
«Сокіл» («Джура») змагалися команди НВК №10 та НВО №5. Учні продемонстрували високі результати
і готовність взяти участь у міському етапі, який відбудеться 31.05 - 2.06 на базі НДПСУ.
Побажаємо командам успіху!
Докладніше...
2018-05-23
19 травня 2018 року  участю у І учнівської науковій конференції завершили своє навчання у молодшій групі УНТ МАН НВК №10 «До вершин наук» учні 4-В класу.  
Докладніше...
2018-05-23

9 травня 2018 року молодші вихованці учнівського наукового товариства МАН НВК №10 «До вершин наук», які з 1 класу навчаються за програмою «Юний дослідник»,  вперше захищались за межами рідної школи. Участь у І учнівської науковій конференції стала знаменною подією  для юних науковців та їх батьків. Адже діти 3-А та 4-В класів вперше змагались на рівних зі старшими учнями перед поважним журі – професорсько-викладацьким складом вищих навчальних закладів міста.

 

Докладніше...
2018-05-20
19 травня 2018 року відбулися секційні засідання І учнівської наукової конференції, ініційованої науково-методичним центром Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради. Учні 3-10 класів НВК№10 представляли свої дослідження майже за усіма напрямками роботи конференції. Старшокласники,  дійсні члени МАН, уже мають досвід публічних виступів. Своє портфоліо  досягнень у цьому навчальному році вони поповнили дипломами переможців міського та обласного етапів. На конференції роботи Гнесь В., Савкової О. привернули увагу Білошицького С.В., доцента кафедри менеджменту та освітніх технологій ХОІППО, доктора політичних наук, кандидата історичних наук. У іншій секції доктор історичних наук, професор  Кабачинський М.І., відзначив роботу Онистюк О.
Докладніше...
2018-05-19
18 травня 2018 року  в приміщенні Хмельницького національного університету відбулися урочистості з нагоди вручення обласних премій переможцям ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН України та ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад.  
Докладніше...
2018-05-16

15 травня 2018 року у приміщенні Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка відбулася визначна подія – перша персональна виставка художніх робіт (графіка та натюрморти)  учениці 10-В класу НВК№10 Ништи Діани. Діана – обдарована особистість, навчається в учнівському науковому товаристві МАН НВК№10 «До вершин наук». Разом з науковим керівником, вчителем історії Стецюк Л.Ф., готує наукове дослідження на тему «Роль творчої та просвітницької діяльності художника Михайла Омеляновича Андрійчука у створенні осередку естетичного виховання молоді на Поділлі».

Докладніше...
2018-05-10

8 травня до учнів 10 класу інформаційно-технологічного профілю завітали гості - завідувач кафедри комп'ютерної інженерії  та системного програмування ХНУ Тетяна Олександрівна Говорущенко. та доцент кафедри Сергій Миколайович Лисенко.
 

Докладніше...

Спогади ветеранів

Спогади Семена Рувімовича Цванга

Семен Рувімович Цванг - комсорг 2 танкового батальону 111 танкової бригади 25 танкового корпусу, фронтовий товариш В.З.Вайсера.

ТАКИМ ТЕБЕ ПАМ'ЯТАЮ

   Поблизу залізничної станції Чоповичі під Києвом в оточенні вічнозелених сосен на постаменті височіє танк Т-34. На табличці напис: «На цьому танку героїчно бився і загинув гвардії молодший лейтенант Герой Радянського Союзу Володимир Зельманович Вайсер. 26 грудня 1943 ».
    Чи мені забути морозний зимовий ранок, коли по рації був отриманий наказ: негайно всім «коробочкам» висунутися в район майбутнього бою. «Коробочками» умовно називали танки.
    Прибувши в район станції, бойові машини швидко розосередилися. Біля цегляної водонапірної башти зайняла позицію «тридцятьчетвірка» Володимира Вайсера.
    Командир танка вискочив з розкритого люка. У досвітніх сутінках він уважно придивився до навколишньої місцевості і за допомогою екіпажу відразу ж зайнявся маскуванням.

Читати даліСпогади ветерана Великої Вітчизняної війни полковника Нечаєва Івана Федоровича

   У 25-му танковому корпусі проходив службу почесний громадянин міста Новограда-Волинський полковник Нечаєв Іван Федорович.
   Нечаєв Іван Федорович народився 16 листопада 1922 року в Тверській області Торопецкого району в сім'ї селян. У липні 1941 року був призваний до лав Червоної Армії. Пройшов усю війну, брав участь у визволенні України, Білорусії, Польщі, Чехословаччини, у штурмі Берліна. За мужність і відвагу в боях з німецько-фашистськими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни нагороджений двома орденами Вітчизняної війни І ступеня, орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, двома орденами Червоної Зірки, медалями «За відвагу та бойові заслуги», медалями «За взяття Берліна» , «За визволення Праги», німецькою медаллю «За хоробрість і відвагу», багатьма іншими медалями та 11 подяками Верховного Головнокомандувача І. В. Сталіна.
   Зараз Іван Федорович проживає у м.Київ. Ми спілкувалися з 90-літнім ветераном по телефону. І ось що він нам розповів.
   Служив Іван Федорович у зенітно-артилерійському полку 25 танкового корпусу у військовому званні лейтетант. Війну закінчив у м.Прага. Володимира Вайсера знав особисто, спілкувався з ним, оскільки шляхи цих підрозділів часто перетиналися. Особисто участі в бою за ст.Чоповичі не брав, його підрозділ знаходився в 3 км від ст.Чоповичі, однак про визволення станції знає з розповідей очевидців та учасників подій. Однак, під час своєї громадської діяльності йому доводилося спілкуватися з багатьма ветеранами, істориками-дослідниками та очевидцями бою на ст.Чоповичі. Тому у нього зібрані усі матеріали, присвячені бойовому шляху 25 танкового корпусу і, зокрема, подвигу В.З.Вайсера, які Іван Федорович люб’язно погодився передати нам.


Спогади Михайла Семеновича Шистера

Михайло Семенович Шистер народився 31 травня 1925 в місті Прилуки Чернігівської області. Зараз мешкає у м.Арад в Ізраїлі. Служив у 1 танковому взводі 111 танкової бригади 25 танкового корпусу у військовому званні сержант на посаді башнера. Участі в бою за ст.Чоповичі не брав, оскільки його направили поповненням на зміну солдатам, загиблим у цьому бою. Однак ім’я В.Вайсера йому дуже знайоме і близьке. Кожного ранку на шикуванні підрозділу першим називали ім’я молодшого лейтенанта В.Вайсера. І тоді сержант доповідав: «Молодший лейтенант Вайсер загинув смертю хоробрих 20 грудня 1943 року». І так продовжувалося до самої перемоги, яку ветеран зустрів у Празі. Знає Михайло Семенович також історію танка В.Вайсера. він дійсно після бою був відправлений на відновлення і потім дійшов до м.Прага. Командиром танка був призначений лейтенант Олександр Воловик.Спогади Івана Івановича Бабака

20 грудня 1943 важкі танкові бої розгорілися в районі ст.Чоповічі Житомирської області. В нерівний бій з 30 танками дивізії СС «Лейбштандарт« Адольф Гітлер » вступив екіпаж танка Т-34 молодшого лейтенанта Володимира Вайсера з 111 танкової бригади 25 танкового корпусу.
До цього дня на рахунку екіпажу було 2 знищених танка, 2 САУ і 2 БТР. Молодший лейтенант Вайсер влучним пострілом підпалив 2 танки, підбив «Пантеру» і припинив атаку німецької піхоти. Але і його танк був підпалений. Вайсеру разом з механіком-водієм вдалося загасити пожежу, після чого тридцятьчетвірка знову вступила в бій. В ході подальшого бою ще одна «Пантера» була спалена, а одна підбита. В цей час ворожа болванка потрапила в люк механіка-водія. Механік-водій і радист були поранені. Екіпажу вдалося на час вивезти машину з бою. Вайсер разом з заряджаючим переніс поранених в укриття і, виправивши ушкодження, знову повів танк в бій. До вечора танк Вайсера знову був підбитий, а сам молодший лейтенант загинув, проте позиції вдалося утримати.
25 серпня 1944 молодшому лейтенанту В.З.Вайсеру було присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно).
Один з нових танків Т-34, які прибули в корпус, був названий ім'ям Володимира Вайсера. Цей танк з боями дійшов до Праги. Довгий час ним командував Лейтенант І.С.Боровін.
Після війни тридцятьчетвірку «Володимир Вайсер» встановили на могилі танкіста. 

Авторизація:
Логін:
Пароль:
Запам`ятати

Випадкове фото


Опитування:
 
   Який напрям навчання тобі до вподоби?
  природничо-математичний
  спортивний
  філологічний
  технологічний
  суспільно-гуманітарний
  художньо-естетичнийДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
(вчителі)
переглянути всіх
Сьогодні:
Іменинників немає

В цьому місяці будуть:
Кракович Н.В. (16.08)
Юрчак В.М. (22.08)
Фальшивник С.А. (23.08)
Дмитрак Т.Й. (30.08)


ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
(учні)
переглянути всіх
Сьогодні:
Іменинників немає

В цьому місяці будуть:
Іменинників немає


Код кнопки сайту НВК №10

Співпрацюємо з:

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Кам`янець-Подільський національний університет ім. І.Огієнка

Хмельницький університет управління та права

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія

Хмельницький міжшкільний навчально-виробничий комбінат

Обласний факультатив з програмування

Пещера Атлантида


 
© XEOL 2017