xeol microsofr office word excel access powerpoint paint графика обучение офис майкрософт ворд эксель аксес повер поинт паинт программы калькулятор компьютер информатика xeol.com.ua
Переглядів: 120
 Головна  Новини  Фотогалерея  Контакти  Карта сайту  
Пошук по сайту
  
 
  Про НВК   
  Навчання   
  Обдарована дитина   
  Початкова школа   
  ЗНО   
  ДПА   
  Методична робота   
  Проекти   
  Виховання   
  Репозитарій   
  Відеотека   
  Учням   
  Батькам   
  Сторінка психолога   
  Самоврядування   
  Музей В.З.Вайсера   
   Родове дерево  
   Актив музею  
   Історія дослідження  
  Біографічна довідка  
   Спогади ветеранів  
   Увічнення пам`яті  
   Корисні посилання  
  Шкільна газета   
  Спорт   
  Дозвілля   
  Гостьова книга   
  Доступ до
публічної інформації
 
 

Останні новини:

2018-04-10

06.04.2018 року показовий День цивільного захисту провели на базі НВК №10. Рятувальники ділилися знаннями з директорами міських освітніх закладів й з учнями. Останнім продемонстрували засоби захисту, рятувальне спорядження та навіть привезли зразки боєприпасів. Також у школі провели операцію «Евакуація».

Докладніше...
2018-03-29

Атестація-2018.

Основними принципами атестації є відкритість та колегіальність, гуманне та доброзичливе ставлення до педагогічного працівника, повнота, об'єктивність та системність оцінювання його педагогічної діяльності.
Міжатестаційний період – це час для урізноманітнення форм, методів та засобів навчання; оволодіння сучасними освітніми технологіями, зокрема цифровими освітніми ресурсами. Нова українська школа заохочує вчителя до творчого зростання, до розвитку інтересів, нахилів та здібностей учнів, їх соціалізації.

Докладніше...
2018-03-24

23 березня 2018 року учень 10-Б класу Дзинюк Микола взяв участь у ХVI всеукраїнській науково-практичній Skype-конференції молодих учених та студентів «Проблеми та перспективи розвитку національної економіки в умовах глобалізації».

 
Докладніше...
2018-03-17

Висловлюємо щиру вдячність маленькій, але дуже наполегливій команді: Міроновій Софії, Міроновій Наталії Геннадіївні, Бітюк Марині Юріївні! Спільні зусилля учениці, науковця й вчителя увінчалися успіхом – перемогою у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології!  Високо цінуємо такий результат – найкращий приклад об’єднання родини і школи для розвитку обдарованої особистості.  Результатом системності та цілеспрямованості підготовки учениці 10-Б класу НВК№10 Міронової Софії стало нагородження дипломом І ступеня!

Докладніше...
2018-02-25
Щиро вітаємо членів учнівського наукового товариства МАН НВК№10, які 24 лютого 2018 року взяли участь у ХVІІІ Всеукраїнській «Універсіаді» - конкурсі Київського міжнародного університету на кращу пошуково-дослідницьку роботу! Щороку юні дослідники нашого навчального закладу перемагають в «Універсіаді».
Докладніше...
2018-02-22

Про забезпечення учнів 5-х класів підручниками

Переглянути звіт

Докладніше...
2018-02-22

До 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського 

Докладніше...
2018-02-22
Шановні батьки! Нагадую ! 22 лютого о 17.30. в актовій залі НВК№10 відбудуться батьківські збори для батьків майбутніх першокласників.
Докладніше...

Біографічна довідка

Вайсер Володимир Зельманович
Герой Радянського Союзу
(17.07.1921-20.12.1943)

     Вайсер Володимир Зельманович народився в липні 1921 року в м. Проскурові (в м. Хмельницькому). Виріс в мирний час в в багатодітній сім’ї робочого. Єврей. Навчався в школі №10 (зараз в цьому приміщенні по вул. Проскурівській – учбові майстерні). Однокласники згадують його спокійним сором’язливим юнаком, який уникав бійок з однолітками і був напрочуд добрим. Його безмежна доброта часто викликала кепкування навіть з боку друзів. Незважаючи на це, Володя був дуже товариською людиною, ніколи не ображався і за найменшої потреби завжди виручав кепкунів із скрутної ситуації.
    Успішно завершив навчання в 1939 році і цього ж року став членом ВЛКСМ. Згідно з новим законом від 1-го вересня 1939 року, за яким призовний вік було понижено з 22 до 18 років, у 1940 році Володимир став червоноармійцем. До лав радянської армії він був призваний Біробіджанським райвійськкоматом Єврейської Автономної області. 1941 року родина Вайсерів була евакуйована до Таджикистану, в евакуації помер батько Володимира. У бойових діях В.Вайсер бере участь з 1941 року. У 1942 році закінчив танкові курси у м.Ульянівську. Воював на Південно-Західному, Донському та Першому Українському фронтах. Командир танка Т-34, молодший лейтенант (дату призначення командиром танка та присвоєння воїнського звання не встановлено).
    У складі 2 танкового батальйона 111 танкової бригади командир танка Т-34 Володимир Вайсер брав участь у оборонних боях за ст.Чоповичі Малинського району Житомирської області 20.12.1943 року. «40 танків типу «тигр» та «пантера» танкової дивізії СС «Адольф Гітлер» у супроводі піхоти намагалися оволодіти ст.Чоповичіі в подальшому розвинути успіх в напрямку м.Київ. Рота, у складі якої бився т.Вайсер, зайняла оборону на станції.
    «Битися до останнього дихання, але станції не здати – такий наказ командира бригади», - заявив т.Вайсер і екіпаж відкрив точний вогонь по ворогу, двома вистрілами була підбита «пантера», але ворожий снаряд підпалив танк героя. Т.Вайсер вискочив з танка, особисто загасив вогонь і знову продовжив нерівний бій. Влучними пострілами було підбито ще один танк і бронетранспортер з піхотою. Ворог зосередив по танку гвардії молодшого лейтенанта потужний вогонь, ворожим снарядом танк був підбитий і знову загорівся, були важко поранені механік-водій та радист-кулеметчик. Т.Вайсер вискочив з танка разом з командиром башти снігом та шинелями загасили пожежу, витягли під вогнем противника поранених, надали їм допомогу, після чого знову сіли в машину.
    Грізний танк т.Вайсера вже не міг рухатись, але була справна зброя та живий герой-командир, який продовжував вести бій. Декількома пострілами був підбитий «тигр» і «пантера», але нерухомий танк став мішенню і ворог це зрозумів. Сильний вогонь ворожих самоходок розбив танк і підпалив його, важко поранило командира башти, гвардії молодший лейтенант т.Вайсер був вбитий і згорів разом з танком.
    Героїчний бій відважного танкіста т.Вайсера надихнув усіх танкістів на мужнє виконання бойового наказу, ворог з великими втратами був розбитий, станція не була здана, а через два дні наші частини вимотавши противника, перейшли в рішучий наступ, розвиваючи успіх на Новоград-Волинський.» «Гвардії молодший лейтенант Вайсер в цьому бою знищив 3 танки противника і до 50 гітлерівців». (З Нагородного листа на присвоєння звання Герой Радянського Союзу)
    Увечері 20 грудня 1943 року, коли ворог був відкинутий і бій закінчився, в селищі Чоповичі бойові товариші поховали молодшого лейтенанта В. З. Вайсера.

Інформація з документів, що уточнюють втрати та інформація з наказу про виключення зі списків:

 

    За проявлені мужність та героїзм, проявлені при обороні ст.Чоповичі, Володимир Вайсер був нагороджений Орденом Вітчизняної війни І ст., а Указом Президії Верховної Ради СРСР від 25 серпня 1944 року за мужність і героїзм, гвардії молодшому лейтенанту Вайсеру Володимиру Зельмановичу було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Це єдиний уродженець нашого міста, удостоєний звання Героя.

Газета "Красная Звезда" від 26 серпня 1944 р. (PDF)

Газета «Известия» №203 від 26 августа 1944 р. (PDF)


Документи про нагородження:
   

   

    Пам’ять героя-танкіста було увічнено. Танк Т-34, на якому так мужньо боровся Володимир Вайсер, було відремонтовано і названо «Володимир Вайсер». Цей танк з боями дійшов до Праги. Довгий час ним командував лейтенант О.Воловик.

 

Авторизація:
Логін:
Пароль:
Запам`ятати

Випадкове фото


Опитування:
 
   Який напрям навчання тобі до вподоби?
  природничо-математичний
  спортивний
  філологічний
  технологічний
  суспільно-гуманітарний
  художньо-естетичнийДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
(вчителі)
переглянути всіх
Сьогодні:
Іменинників немає

В цьому місяці будуть:
Олійник М.З. (21.04)
Бєлякова Л.О. (23.04)
Чорноконь М.А. (25.04)


ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
(учні)
переглянути всіх
Сьогодні:
Іменинників немає

В цьому місяці будуть:
Іменинників немає


Код кнопки сайту НВК №10

Співпрацюємо з:

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Кам`янець-Подільський національний університет ім. І.Огієнка

Хмельницький університет управління та права

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія

Хмельницький міжшкільний навчально-виробничий комбінат

Обласний факультатив з програмування

Пещера Атлантида


 
© XEOL 2017